Jak pozyskać pieniądze z dotacji Mój Prąd?
Oszczędzanie pieniędzy jest czymś, do czego dąży większość ludzi. Na szczęście rośnie również świadomość możliwości czerpania energii ze środowiska, dzięki czemu zarówno my, jak i środowisko możemy zyskać. Korzystanie z prądu z promieni słonecznych już dawno przestało być czymś niedostępnym – widać to na dachach nowo wybudowanych domów, które tworzone są w strukturach mocno ekologicznych, ale nie są to jedyne budynki z panelami słonecznymi. Fotowoltaika co to jest i dlaczego warto w nią zainwestować? Jak pozyskać dotację? przyjrzyjmy się tematowi bliżej i odpowiedzmy na te oraz inne ważne pytania?
Fotowoltaika jak działa?
Instalacja fotowoltaiczna to ogromna ulga dla domu i jednocześnie dla naszego portfela. Po jej założeniu jesteśmy w stanie realnie oszczędzać na prądzie, który z roku na rok jest niestety coraz droższy. Nie należy martwić się o ilość słońca – w naszym klimacie jest ich wystarczająco dużo, aby zasilić wszystkie gospodarstw domowych. Jednak jak działają panele fotowoltaiczne? Te oryginalne w wyglądzie płyty, które montuje się na dachu, pozyskują energię z promieniowania słońca i zamieniają ją w energię elektryczną, która będzie zasilać nasz dom. Powstały prąd stały wędruje przez urządzenie zwane inwerterem DC/AC i zostaje zamieniony w wymagany prąd zmienny, którego oczekujemy w naszych gniazdkach. W jaki sposób zyskujemy prąd, za który płacimy tylko w momencie zakładania pełnej instalacji fotowoltaicznej. Gdzie kupić panele fotowoltaiczne? Przede wszystkim należy znaleźć firmę, która zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale również doradztwem w tym zakresie. Skoro trafiliście do nas, jesteście w odpowiednim miejscu – doradzimy nam ona, jakie wybrać i jak połączyć panele fotowoltaiczne, aby miało to jak największy sens.
Jak pozyskać dotację na założenie instalacji fotowoltaicznej?
Jeśli już zdecydowaliśmy się na założenie na swoim dachu instalacji fotowoltaicznej, warto pokusić się o złożenie wniosku o dotację, ponieważ to naprawdę się opłaca. Program Mój Prąd to dopłaty uzyskiwane od Skarbu Państwa. Warto wiedzieć, że mogą stanowić aż 50% wartości całej instalacji i dojść nawet do kwoty 5 tysięcy złotych. W koszty, które mogą być wsparte przez Skarb Państwa, wchodzą takie elementy, jak panele, inwertery, okablowanie i montaż z pełnym oprzyrządowaniem.
Aby uzyskać dotację, należy złożyć wniosek w placówce Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Trzeba jednak wiedzieć, że aby wsparcie faktycznie uzyskać:
- projekt nie może zostać zakończony przed ogłoszeniem naboru,
- projekt musi być zakończony w momencie składania wniosku.
Przebrnięcie przez formalności związane z otrzymaniem dotacji nie zawsze jest proste. Jako firma z odpowiednim doświadczeniem proponujemy Państwu wsparcie w zakresie jej otrzymania. Zapraszamy do kontaktu!