Co to jest fotowoltaika i dlaczego warto w nią zainwestować?

Z roku na rok koszty utrzymania gospodarstwa domowego rosną i trudno to w jakikolwiek sposób ominąć. Coraz więcej więc płacimy za ogrzewanie, prąd, jedzenie i inne dobra, bez których nie bylibyśmy w stanie funkcjonować nawet na minimalnym poziomie. Na szczęście rośnie na świecie świadomość możliwości korzystania z naturalnych źródeł energii w postaci fotowoltaiki i to jest coś, czego powinniśmy się trzymać. Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna i dlaczego warto? Odpowiadamy.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Jedną z coraz bardziej popularnych inwestycji w ostatnich latach jest instalacja fotowoltaiczna. Fotowoltaika co to jest, można by zapytać? To pobieranie energii z promieni słonecznych przez panele fotowoltaiczne, które za pomocą paneli inwertera przekształcane są w prąd zmienny, który czerpiemy z domowych gniazdek. Fotowoltaika ile kosztuje w takim razie? To pewna inwestycja, jednakże szybko się zwraca, a korzyści wynikające z korzystania z niej są niewspółmiernie wyższe niż jednorazowo poniesione koszta.

W skład potrzebnego sprzętu wchodzą między innymi:

Po wstępnej kalkulacji zwykle wychodzi, że koszt 1kWp będzie wynosił około 4-5 tysięcy złotych. Oczywiście można poszukiwać oszczędności, jednakże należy to robić ostrożnie, bo wybieranie niskiej jakości elementów może spowodować znacznie obniżenie sprawności, z której efektów wcale nie będziemy zadowoleni.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Oczywiście takie, które zapewnią naszemu gospodarstwu domowego maksymalną sprawność prądową. Możemy wybierać między wieloma firmami, jednakże naszym głównym wyborem powinien być ten między panelami monokrystalicznymi i polikrystalicznymi. Te pierwsze będą lepsze, ale te drugie tańsze i wystarczająco dobre.

Fotowoltaika jak to działa w praktyce? To proste. Inwestujemy w instalację fotowoltaiczną raz i stajemy się niezależni pod względem pobierania prądu. Naszą domową energię zasilają promienie słoneczne, których wbrew pozorom w Polsce jest wystarczająco dużo.

Jeśli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić całego procesu instalacji samodzielnie albo miotają nami jakiekolwiek wątpliwości, warto odezwać się do profesjonalnej firmy, która zrobi to za nas. Być może koszta wtedy wzrosną, ale opłacalność takiego ruchu jest ogromnie duża. Uzyskamy nie tylko dobrze zaprojektowaną instalację, ale również idealnie dobrany i zamontowany sprzęt, który będzie nam służył latami bezawaryjnie.

Fotowoltaika ma głęboki sens i warto się nad tym tematem porządnie zastanowić. Skoro często, aby uniezależnić się od Państwa, wiercimy własne studnie, to czemu by nie zainwestować we własny prąd? Pytaj o instalacje fotowoltaiki – zapraszamy do kontaktu z nami.

Szybki kontakt w sprawie oferty

Zostaw swój numer - oddzownimy

    Masz pytania? Zadzwoń do nas!

    Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt instalacji paneli fotowoltaicznych dla Twojego domu lub Twojej firmy i potrzebujesz kompleksowej wyceny  – zadzwoń do nas. Jesteś zainteresowany Dotacją Mój Prąd 3000 zł?

    Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści służą pomocą.