Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną przy wykorzystaniu efektu fotowoltaicznego. Warto wiedzieć, na czym on polega. Tego rodzaju zjawisko pojawia się w półprzewodnikach, czyli materiałach o przewodności elektrycznej zależnej od wielu czynników (lecz głównie od temperatury i oświetlenia). Właśnie z takiego surowca — głównie krzemu — zbudowane są ogniwa słoneczne. Pod wpływem promieni słonecznych elektrony znajdujące się w krysztale krzemu wchodzą na wyższy poziom energetyczny i zostają wybite. To powoduje różnicę potencjałów, czyli inaczej: prąd stały.

Aby można było wykorzystać otrzymaną energię w domowych gniazdka, potrzebny jest jeszcze falownik. Urządzenie odpowiada za konwersję prądu stałego w prąd zmienny. Od razu po tym uzyskane napięcie może zasilić telewizor czy piekarnik w Twoim domu.

W obecnej chwili dzięki instalacjom fotowol­taicznym przyłączonym do sieci, które oferuje nasza firma pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca jest możliwe również w Twoim domu oraz firmie. Taka technologia z powodzeniem sprawdza się w krajach Europy Zachodniej.

Szybki kontakt w sprawie oferty

Zostaw swój numer - oddzownimy

    Masz pytania? Zadzwoń do nas!

    Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt instalacji paneli fotowoltaicznych dla Twojego domu lub Twojej firmy i potrzebujesz kompleksowej wyceny  – zadzwoń do nas. Jesteś zainteresowany Dotacją Mój Prąd 3000 zł?

    Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści służą pomocą.