Dotacja Czyste Powietrze

Program dofinansowania Czyste Powietrze

Dotacja Czyste Powietrze - Skorzystaj z programu dofinansowania

Cel programu Czyste Powietrze

Celem programu jest pomoc finansowa przy wymianie źródeł ciepła oraz poprawienie efektywności energetycznej w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. W osiągnięciu celu jakim jest poprawa jakości powietrza ma pomóc dofinansowanie na przedsięwzięcia realizowane przez beneficjentów programu.

Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne paliwa spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku. Inwestycje dofinansowane z Programu Czyste Powietrze zapewniają lepsze zarządzanie energią cieplną w domu o każdej porze roku. Ocieplenie budynku połączone z wymianą okien pozwala zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie nawet o 40%.

Dotacja skierowana jest do osób fizycznych – właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach z wyodrębnioną księgą wieczystą, a dodatkowo spełniają poniższe kryteria.

Poziom podstawowy

 • dochód roczny do 135 000 zł

Poziom podwyższony – przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty:

 • 1 090 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
 • 1 526 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
 • w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, roczny przychód, z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej za rok kalendarzowy, za który ustalony z stał przeciętny miesięczny dochód nie
  przekroczył dwudziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów obowiązującym w grudniu roku poprzedzającego rok złożenia wniosku o dofinansowanie.

Poziom najwyższy – miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa nie przekracza:

 • 1 894 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
 • 2 651 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
 • w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, roczny przychód, z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej za rok kalendarzowy, za który ustalony został przeciętny miesięczny dochód nie
  przekroczył czterdziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów obowiązującym w grudniu roku poprzedzającego rok złożenia wniosku o dofinansowanie.

Dofinansowanie podzielone jest na 3 części (z kompleksową termomodernizacją i mikroinstalacją fotowoltaiczną) + do 1 200 zł na audyt energetyczny:

 • Poziom podstawowy do 66 000 zł
 • Poziom podwyższony do 99 000 zł
 •  Poziom najwyższy do 135 000 zł

To z jakiego dofinansowania będzie mógł skorzystać Beneficjent jest zależne od kryteriów dochodowych. Środki będą wypłacane przez (WFOŚIGW) Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Terminy Dotacja Czyste Powietrze

Realizacja programu:
od 2018 do 2029 roku

Podpisywanie umów:
do 31.12.2027

Rozpatrzenie wniosków:
do 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku

Wypłata środków:
do 30.09.2027

W przypadku realizacji przedsięwzięcia termo modernizacyjnego z Heliospower wszystkie dokumenty, w tym wniosek po Naszej stronie. Kontakt: biuro@heliospower.pl

FOTOWOLTAIKA - ZOBACZ NASZE REALIZACJE

Zobacz nasze realizacje instalacji fotowoltaicznych. Przedstawiamy wybrane realizacje z zakresu instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw indywidualnych domowych, gospodarstw rolnych oraz firm i instytucji. Oni już cieszą się tanią energią z fotowoltaiki!

Dotacja Czyste Powietrze 2023

Dotacja Czyste Powietrze 2023

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dotacje na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła: do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania lub do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Szybki kontakt w sprawie oferty

Zostaw swój numer - oddzownimy

  Masz pytania? Zadzwoń do nas!

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt instalacji paneli fotowoltaicznych dla Twojego domu lub Twojej firmy i potrzebujesz kompleksowej wyceny  – zadzwoń do nas. Jesteś zainteresowany Dotacją Mój Prąd 3000 zł?

  Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści służą pomocą.