Jaki jest koszt fotowoltaiki?

Oszczędzanie na prądzie ściśle wiąże się z jednorazową, większą inwestycją. Być może na początku wydaje się to duży wydatek, jednakże z czasem okazuje się, że był wyjątkowo dobrze trafiony. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja fotowoltaiczna nas interesuje, jaka jest wielkość gospodarstwa, które ma być nią zasilane, i jakie panele fotowoltaiczne monokrystaliczne czy polikrystaliczne zamierzamy kupić. Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika jaki koszt generuje pełna instalacja?

Decydując się na instalację fotowoltaiczną, chcemy zapewnić sobie prąd generowany z promieniowania słonecznego. Uniezależnienie się od elektrowni jest świetnym rozwiązaniem i warto się tego pomysłu trzymać. Pierwszym krokiem powinno być jednak rozpisanie kosztorysu, w którego skład powinny wejść następujące punkty:

Po sprawdzeniu i założeniu kosztów generuje nam się liczba w granicach 4 do 7 tysięcy złotych za 1 kWp, jednak końcowy koszt zależy przede wszystkim od rodzaju wybranych ogniw, sposobu ich montażu i wybranej technologii.

Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?

Każdy inwestor będzie chciał maksymalnie obniżyć koszty instalacji fotowoltaicznej,  jednakże, aby zrobić to dobrze, należy się nad tym głęboko zastanowić. Na niektórych elementach można bowiem sporo zaoszczędzić, na innych nie powinno się tego robić. Podstawowym elementem instalacji słonecznego zasilania gospodarstwa są panele słoneczne, które powinny być jak najlepszej jakości. Jeśli zdecydujemy się na tańsze tylko ze względu na ich koszt, możemy tego ruchu bardzo żałować, bo w ogólnym rozrachunku strata jakości będzie po prostu zbyt duża. Oszczędność, jaką można tu zastosować, polega na wyborze między panelami monokrystalicznymi, które są droższe, ale za to wyjątkowo sprawne, a panelami polikrystalicznymi, które generują mniej sprawności, ale również niższy koszt.

Istotne jest również to, jak zamontować panele fotowoltaiczne. Jeśli będziemy chcieli zrobić to na własną rękę, aby obniżyć koszta, możemy się oczywiście tego podjąć. Jeśli jednak nie mamy w tej materii żadnego doświadczenia, może się to skończyć nie tylko błędnie zamontowanymi panelami, ale również ich zniszczeniem. Nie warto ryzykować przy tak wysokich wydatkach.

Jako firma proponujemy Państwu najlepsze rozwiązania i elementy, które zapewnią Państwu stuprocentową sprawność całej instalacji fotowoltaicznej przez długie lata. Nie na wszystkim warto oszczędzać, jednakże warto wiedzieć, co za swoje pieniądze kupujemy.

Szybki kontakt w sprawie oferty

Zostaw swój numer - oddzownimy

    Masz pytania? Zadzwoń do nas!

    Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt instalacji paneli fotowoltaicznych dla Twojego domu lub Twojej firmy i potrzebujesz kompleksowej wyceny  – zadzwoń do nas. Jesteś zainteresowany Dotacją Mój Prąd 3000 zł?

    Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści służą pomocą.